Święty Józefie nasz Opiekunie, módl się za nami!

Chór i Orkiestra JORDAN

Opublikowano: 2015-10-08 10:07:46

Inicjatywa chóru i orkiestry powstała we wrześniu 2015 roku, podczas Festiwalu Młodych Twórców. Naszym głównym celem jest integracja młodych i utalentowanych ludzi z  Archidiecezji Poznańskiej, którzy wspólnie będą odkrywać piękno muzyki sakralnej.Dotychczas uczestniczyliśmy w oprawie muzycznej podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 zarówno w naszej diecezji, jak i w trakcie wydarzeń centralnych na stadionie Cracovii. Ponadto byliśmy odpowiedzialni za oprawę muzyczną Narodowej Pielgrzymki do Rzymu, braliśmy udział w Koncercie Adwentowym, zorganizowaliśmy Koncert Kolędowy dla pacjentów hospicjum Palium oraz uczestniczyliśmy w oprawie muzycznej Eucharystii oraz nabożeństwa Gorzkich Żali podczas Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Obecnie Zespół Jordan składa się z czterogłosowego chóru (sopran, alt, tenor, bas) oraz orkiestry, którą tworzą instrumenty smyczkowe, dęte oraz sekcja perkusyjna.

 

Chwalcie Boga w Jego świątyni, 
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!
Chwalcie Go za potężne Jego czyny, 
chwalcie Go za wielką Jego potęgę! 
Chwalcie Go dźwiękiem rogu, 
chwalcie Go na harfie i cytrze! 
Chwalcie Go bębnem i tańcem, 
chwalcie Go na strunach i flecie!
Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych, 
chwalcie Go na cymbałach brzęczących: 
Wszystko, co żyje, niech chwali Pana!

/Ps 150/

 Zgłoszenia do chóru i orkiestry poprzez formularz


Tomasz Karwański - dyrygent

Styczność z muzyką mam odkąd pamiętam, a nawet odkąd nie pamiętam – moi rodzice są muzykami. Swoją edukację muzyczną zacząłem właśnie w ich szkole, w moim rodzinnym mieście - w Pułtusku, w Szkole Muzycznej YAMAHA. To tam od 4 roku życia uczyłem się począwszy od keyboardów, przez fortepian, gitarę klasyczną, gitarę basową, perkusję i saksofon, mając również styczność przez 4 lata z chórem, jako chórzysta. W późniejszym czasie, uczęszczałem także na prywatne lekcje śpiewu klasycznego.

Brałem udział m.in.: w Międzynarodowych Letnich Warsztatach Jazzowych w Krakowie, w Warsztatach Gospel w Poznaniu, Skokach oraz Górze Kalwarii, w Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Poznaniu oraz wielokrotnie miałem przyjemność współtworzyć i uczestniczyć w Wieczorach Chwały np. w Warszawie, Kaliszu, czy Pułtusku.

Obecnie jestem studentem studiów licencjackich wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej, specjalności Dyrygentura Chóralna na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie jestem również chórzystą Chóru Kameralnego. Jestem także członkiem Scholi Lednickiej.

Mam ogromną przyjemność współpracować ze wspólnotą Jordan, prowadząc chór oraz orkiestrę.

Muzyka jest moją pasją, pojawia się w każdej sferze mojego życia. Cieszy i zaskakuje mnie jak małe dziecko, które dostaje nieustannie nową zabawkę - w tym przypadku w postaci dźwięków. Głęboko wierzę, że do końca mojego życia będę mógł się dzielić z ludźmi tym pięknem.

 

Oto próbka możliwości zarówno dyrygenta, jak i całego chóru i orkiestry!
Dyrygent: Tomasz Karwański
Chór i Orkiestra: JORDAN
Tekst: ks. Marcin Lewandowski
Muzyka: Tomasz Kaniewski

 

 

Partnerzy: