Najnowsze wpisy:

Partnerzy:

Komunikat prasowy: Atrakcje Dni w Diecezji w Poznaniu 23 i 24 lipca

Opublikowano: 2016-07-21 16:47:58

W sobotę 23 lipca, po wydarzeniach w dekanatach poza poznańskich pielgrzymi przybędą do stolicy Wielkopolski w ramach Dni w Diecezji, które będą trwać do wieczora 24 lipca. Większość atrakcji odbędzie się na Cytadeli, na które zaproszeni są nie tylko goście zagraniczni, ale również miejscowi parafianie. Po zakończeniu pielgrzymi udadzą się na Dworzec Główny PKP, z którego wyjadą do Krakowa.

Poznańską przygodę pielgrzymi zaczną od spaceru Ścieżkami Ewangelizacyjnymi. Przygotowano dla nich 6 różnych tras, na których  goście zwiedzą miasto, poznają charakterystyczne miejsca i ich historię, a będą to m.in. Plac Mickiewicza, Stary Rynek, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, kościoły katolickie czy Synagoga Żydowska. Po drodze zorganizowano punkty apostolskie, w których lokalne wspólnoty duszpasterskie poprowadzą formację. W południe dotrą na Cytadelę, gdzie wszyscy uczestnicy spożyją posiłek. Sobotnie spotkanie uatrakcyjnią animacje w wykonaniu Hiszpanów oraz  koncert Zespołu S-Band Klerycy ASD Poznań. O 15.00 uczestnicy odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po zakończeniu pielgrzymi udadzą się Ścieżkami Ewangelizacyjnymi, które zaprowadzą ich do parafii do miejsc noclegów.

Świętowanie Dnia Pańskiego rozpocznie się odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych na Ostrowie Tumskim przed Katedrą, skąd zebrani wyruszą Marszem dla Jezusa przy wtórze pieśni poprowadzonych przez Grupę Pielgrzymkową nr 11. Wolontariuszki z Walencji poniosą wizerunki świętych, które pojawiły się na obchodach 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Punktem końcowym będzie Cytadela, miejsce modlitwy, tańca, wspólnoty i uwielbienia. Wystąpią muzycy z: Pinokio Brothers, Soudarion, Zespół 33 oraz wykonawcy z Hiszpanii. Artystycznym uwieńczeniem będzie przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Tabor poruszające temat miłosierdzia Bożego. W ciągu dnia będą odprawiane nabożeństwa, w ramach których na scenę zostaną wprowadzone symbole ŚDM, Pismo Święte, Paschał i Księga Chrzcielna. Szczególnie wyjątkowe, bo związane z Poznaniem - Pismo, egzemplarz wykorzystywany podczas Maratonu Biblijnego oraz Księga, do której wierni składają wpis z datą swojego chrztu, jako dziękczynienie za sakrament (można tego dokonać na stronie: sdm.jordan-poznan.pl). Ostatnie chwile w Poznaniu zarezerwowane są na Eucharystię oraz wielbienie przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi Poldek Twardowski w towarzystwie Poznańskiego Wielbienia oraz chóru i orkiestry Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan.
Zakończenie przewidywane późnym wieczorem.
 Plan Dni w Diecezji
Archidiecezja Poznańska

Poznań

Sobota 23.07

do 8.30 – Przywitanie zagranicznych pielgrzymów w parafiach (pozostawienie bagaży)
9.00/9.30 – Rozpoczęcie ścieżek ewangelizacyjnych prowadzących przez wyjątkowe
miejsca miasta Poznania
11.00 – Spotkania w punktach ewangelizacyjnych
12.00 – Przejście w kierunku Cytadeli – Strefa Pielgrzyma
12.30 – Wspólny posiłek zgłoszonych pielgrzymów na Cytadeli
13:30 – Animacja w wykonaniu grupy pielgrzymów z Hiszpanii
14.00 – Koncert Zespołu S-Band Klerycy ASD Poznań
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Siostry Zakonne
15.45 – Zakończenie i powrót na ścieżki ewangelizacyjne
do 18.30 – Powrót do swoich parafii i wspólne świętowanie

Niedziela 24.07

11.00 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przy Katedrze Poznańskiej
11.20 – Marsz dla Jezusa w kierunku Cytadeli
12.00 – wspólny posiłek zgłoszonych pielgrzymów na Cytadeli
13.30 – Koncert Zespołu 33
14.15 – Nabożeństwo Krzyża i ikony ŚDM
14.30 – Godzina Miłosierdzia -animacja i Koronka prowadzona przez siostry zakonne
15.20 – Flash mob po hiszpańsku
15.40 – Koncert Zespołu Soudarion
16.10 – Nabożeństwo Pisma Świętego
16.20 – Koncert Zespołu Pinokio Brothers
16.50 – Nabożeństwo światła
17.10 – Koncert Zespołów z Hiszpanii
17.40 – Nabożeństwo Chrztu świętego
18.00 – Przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Tabor
18.30 – Przygotowanie do Eucharystii
19.00 – Eucharystia
20.30 – Wielbienie przed Najświętszym Sakramentem -prowadzenie Poldek Twardowski z muzykami Poznańskiego Wielbienia oraz chórem i orkiestrą DMAP Jordan
21.30 – Zakończenie

Partnerzy: