Najnowsze wpisy:

Partnerzy:

Komunikat prasowy: Atrakcje Dni w Diecezji 20 -22 lipca

Opublikowano: 2016-07-14 15:08:07

Na północy Archidiecezji Poznańskiej, pielgrzymi z Bangladeszu i Malty zakwaterowani w Obornikach zwiedzą Gniezno oraz Lednicę, w nawiązaniu do początków państwa Polskiego. Dla mieszkańców Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, RPA i Etiopii dekanat Szamotulski zorganizował piesze pielgrzymki do Kiekrza i Soboty, a ponadto sadzenie lasku ŚDM oraz mecz „Etiopia – reszta świata”. W dekanacie wileńskim pojawią się pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych.

Na południu Diecezji pielgrzymi z Wysp Zielonego Przylądka zostaną przyjęci w Jutrosinie, gdzie zwiedzą firmę nasienno – hodowlaną i zgłębią tajniki robotyki Lego. Rawicz ugości Hiszpanów, dla których przygotował mecz piłki nożnej oraz festyn. Hiszpanie również pojawią się w dekanacie Krobskim, w którym będą mieli okazję przejechać powozami konnymi i udać się na wycieczkę do sanktuarium. Młodzież z dekanatu  Rydzyńskiego przygotowała atrakcję turystyczną, jaką jest zwiedzanie gospodarstwa nowoczesnego i klasztoru OFM św. Walentego, a także muzyczną – koncert Orkiestry Dętej oraz muzyki barokowej w zamku. W Lesznie pojawi się największa grupa Hiszpanów, która liczy aż 500 pielgrzymów. Przygotują i skosztują potrawy Wielkopolskie oraz obejrzą pokaz żużlowy. Francuzi, Irlandczycy i Kanadyjczycy odwiedzą Gostyń, w którym będą mieli możliwość odbycia rekolekcji w klasztorze Filipinów, a wieczorami wezmą udział w nabożeństwach Taize oraz uwielbieniu z zespołem Soudarion. Do tego miasta na krótką wycieczkę przybędzie grupa z Kolumbii goszcząca w dekanacie Śmigielskim. W dekanacie Kościańskim zawitają Hiszpanie i Belgowie.

Na zachodzie  Archidiecezji Francuzi w  Wolsztynie zostaną przywitani tradycyjnym polskim gestem  - chlebem i solą, wezmą udział w grze miejskiej, zwiedzą zabytkową parowozownie, a także przepłyną rowerami wodnymi. W Zbąszyniu pojawi się grupa z Francji, której czas umili lokalny folklor i zwiedzanie miejscowych muzeów. Spływem kajakowym szlakiem Jana Pawła II udadzą się na Mszę Świętą odprawianą na ołtarzu z kajaka.  Reprezentacja z Argentyny zamieszka w Międzychodzie, gdzie odbędzie wspólne modlitwy i integracje. W dekanacie grodziskim pojawią się pielgrzymi z Kataru, Filipin i USA, którzy również zagoszczą w Buku. 

Na wschodzie w dekanacie Średzkim pojawią się przybysze z Brazylii, Nowej Gwinei, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Madagaskaru. Młodzież przygotowała dla nich warsztaty „Dar dla ubogich”, podczas których stworzą upominki dla dzieci z Domu Dziecka, koncert TGD oraz pokaz fajerwerków i laserów. W Kórniku młodzież z Madagaskaru zwiedzi zamek oraz odmówi gorzkie żale w języku francuskim. Młodzież z Brazylii i Boliwii spędzi czas w Śremie, gdzie wraz z miejscową młodzieżą wyjedzie na tor samochodowy, weźmie udział w pokazie broni i koncercie Siewców Lednicy. Wspólnie namalują na murach symbole charakteryzujące Polskę i kraje przybyszów.

Po zakończeniu uroczystości 22 lipca, pielgrzymi udadzą się do Poznania, gdzie przygotowane zostały dla nich ścieżki ewangelizacyjne, wielbienia, koncerty i wiele 
animacji. 

Do pobrania:

Partnerzy: