Niedziela Palmowa w Rzymie

Opublikowano: 2014-11-30 14:41:27

Jak co roku Światowy Dzień Młodzieży obchodzony jest w Niedzielę Palmową w łączności z Ojcem Świętym. W sercu Rzymu na placu Świętego Piotra młodzież spotyka się na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ojca Świętego. Uroczystościom towarzyszy oczywiście Krzyż i Ikona ŚDM oraz piękna oprawa palm na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przed Świętem Paschy. W kwietniu 2014 roku młodzież polska odebrała z rąk Brazylijczyków symbole ŚDM. Dla wielu młodych osób było to tak niesamowite i zapadające w pamięć wydarzenie spotkania z Ojcem Świętym i młodymi z różnych zakątków Europy i Świata. Również w 2015 roku jesteśmy wszyscy zaproszeni do spotkania w Rzymie!

Termin
26-31 marzec 2015 roku

To co najważniejsze!
Msza święta w Niedzielę Palmową na Placu Świętego Piotra pod przewodnictwem Ojca Świętego, na której wspólnie z młodzieżą z innych państw i kultur będziemy świętować Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

W programie
- Florencja w drodze do Rzymu
(zwiedzanie stolicy Toskanii: Plac Michała Anioła   ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków.)

 - Wenecja w drodze powrotnej
(w programie zwiedzania przejazd Giudeccą na Plac Św. Marka, a potem Bazylika Św. Marka, z zewnątrz Pałac Dożów wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica.)

 - przez 2 dni spędzone w Rzymie zobaczymy m.in. Bazylikę św. Piotra, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Plan Navona, fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie, Katakumby Giro di Roma, Circus Maximus, Kapitol oraz starożytny Rzym, czyli Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum.

Świadczenia zawarte w cenie
4 noclegi w hotelach klasy turystycznej 3*(pokoje 3 i 4 os. z łazienkami),
4 śniadania kontynentalne i 4 obiadokolacje,
przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd, w autokarze kawa, herbata za złotówki,
Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł,
Opieka pilota,
Opieka duchowa.

Koszt wyjazdu
1 270 zł + 75 euro
Koszty obejmują: noclegi, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, wstępy + wjazdy do miast + komunikacja miejska w Rzymie + taksy klimatyczne + transfery Wenecja + przewodnicy miejscowi.

Wpłaty

Zapisy do 13 marca - jednorazowa wpłata 1270 zł.
(przy zapisach przed 28 lutego - I rata 400 zł, II rata 870 zł do 28 lutego 2015 roku)

Zapisy
Elektroniczne przez formularz


Tak zeszłoroczną pielgrzymkę do Rzymu wspomina jedna z maturzystek.

"Pielgrzymka do Rzymu na Niedzielę Palmową, w najgorętszym okresie dla maturzysty- miesiąc przed maturą, wydawała mi się szalonym i nieodpowiedzialnym pomysłem. Jednak zdałam sobie sprawę, że najpiękniejszym aktem mojej wiary będzie zawierzenie wszystkich trosk Panu Jezusowi i przybycie na Plac św. Piotra, gdzie w jednym miejscu w tym samym czasie modlą się tysiące wiernych razem z papieżem.

Gdy papież wyłonił się po raz pierwszy podczas mszy świętej w Niedzielę Palmową po całym tłumie rozeszła się fala podekscytowania, zdumienia i zachwytu. Zachwytu jego osobą i dobrocią, która od niego biła.  Msza Święta, która tak naprawdę niczym się nie różniła, od każdej mszy św. odprawianej w Polsce, miała coś w sobie niezwykłego. Czułam siłę, którą niosła modlitwa tylu ludzi. Po zakończeniu mszy i uroczystym przekazaniu krzyża i ikony, symboli Światowych Dni Młodzieży, spotkał nas zaszczyt, o którym nikt nie śmiał marzyć. Papież Franciszek podszedł do polskiej młodzieży i pobłogosławił nas. Czy można wyobrazić sobie wspanialsze błogosławieństwo tuż przed egzaminem dojrzałości?

Zwiedzanie starożytnej stolicy, która zauroczy nie tylko wrażyliwych na sztukę, ale nawet każdego opornego na artyzm, było doskonałą wisienką na torcie. Forum Romanum, lody i prawdziwe włoskie spaghetti zwieńczyły idealnie tę niezwykłą przygodę. Wyjazd był najlepszą decyzją w moim życiu."