Wolontariat

Opublikowano: 2014-10-03 17:13:25

Jeśli jesteś licealistą lub studentem, masz wiele pomysłów, jesteś wytrwały, odważny i chcesz pomóc młodzieży z całego świata dobrze przeżyć ŚDM w trakcie Dni w Diecezji? Świetnie trafiłeś! Przypominamy, że zgłoszenia dotyczą tylko obchodów w Archidiecezji Poznańskiej i nie kolidują one z głównymi wydarzeniami w Krakowie! Ogłaszamy drugą turę naboru wolontariuszy krótkoterminowych! Zapraszamy do współpracy osoby, które ukończyły 16. rok życia.

Jak zostać wolontariuszem?

1.Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

2. Kilka dni po wypełnieniu formularza otrzymasz telefon od koordynatora, który ustali z Tobą miejsce i termin rozmowy rekrutacyjnej.

3. Spotkanie rekrutacyjne – krótka rozmowa, która pozwoli nam bliżej Cię poznać i przydzielić Tobie odpowiednie zadania.

4. Po rozmowie otrzymasz mailowe potwierdzenie wyników rekrutacji i bieżące informacje na temat wolontariatu.

5. W czerwcu poznasz swoją grupę zadaniową i osobę, która będzie jej liderem.

6. 16 czerwca- szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

7. 8 - 10 lipca - szkolenie dla wolontariuszy. Czas ostatnich przygotowań i integracji z innymi wolontariuszami.

8. 23 - 24 lipca DNI W DIECEZJI NA POZNAŃSKIEJ CYTADELI.Co możesz robić podczas Dni w Diecezji? Zastanów się już dziś i opowiedz nam o swoich preferencjach podczas rozmowy!

 

Służba porządkowa: Grupa odpowiedzialna za zagospodarowanie terenu przed uroczystościami, uprzątnięcie go po ich zakończeniu. Ponad to, pilnowanie miejsc objętych zakazem wstępu, dbanie o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników spotkania.

Grupa informacyjna: Obsługa stacjonarnych i mobilnych punktów informacyjnych. Udzielanie pielgrzymom wszelkich potrzebnych informacji dotyczących programu itp., kierowanie ich w odpowiednie miejsca. Wymagany zaawansowany poziom językowy. 

Grupa sanitarna: Grupa odpowiedzialna za porządek na polu i w najbliższej okolicy, oraz przygotowanie i uprzątniecie miejsca, gdzie będzie wydawany posiłek.

Grupa żywieniowa: Grupa odpowiedzialna za sprawne wydawanie posiłków przybyłym pielgrzymom, poprzez sprawdzenie „biletów” oraz wydanie odpowiednich pakietów.

Grupa organizacji spowiedzi:  Grupa odpowiedzialna za obszar zagospodarowany na plac spowiedzi (przygotowanie miejsca spowiedzi, donoszenie wody i jedzenia księżom, pilnowanie spokoju).
Grupa bezpieczeństwa „Ochrona”:   Grupa dbająca o godne zachowanie uczestników na polu, rozwiązywanie ewentualnych sporów i pilnowanie odpowiedniego poruszania się
na obszarze Cytadeli. Przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo przebywających na spotkaniu pielgrzymów.

Grupa akredytacji: Grupa odpowiedzialna za wydawanie i sprawdzanie akredytacji  poszczególnych grup, samochodów oraz prasy.

Grupa samochodowa:  Grupa zajmująca się wpuszczaniem i wypuszczaniem upoważnionych samochodów na teren Cytadeli.

Grupa medialna: Grupa odpowiedzialna za kontakt z szeroko pojętymi mediami.  

Sekcja prasowa: Grupa odpowiedzialna za relacjonowanie wydarzeń mających miejsce podczas Dni w Diecezji.

Obsługa sceny: Grupa wolontariuszy odpowiedzialna za obszar sceny i jej zaplecza. Wolontariusze będą dbali także o komfort i punktualność zaproszonych zespołów.

Logistyka: Obsługa zaplecza wolontariatu - wydawanie potrzebnych materiałów, przewożenie ich w ustalone miejsca  (potrzebni kierowcy, liczą się kat. prawa jazdy), w tym wypadku praca także przed i po weekendzie 23-24.07. Dodatkowo grupa będzie odpowiedzialna za obsługę miejsca przygotowanego dla wolontariuszy.

Kącik malucha: opieka nad najmłodszymi uczestnikami Dni w Diecezji.


Spotkania odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19:00 w Zespole Szkół Ojców Pijarów - os. Jana III Sobieskiego 114.

Młodych z okolic Leszna pragnących włączyć się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku zapraszamy na spotkania w Bazylice św. Mikołąja w każdy drugi piątek miesiąca. Więcej informacji udziela Magdalena Rozwalka (mrozwalka@onet.eu). Zapraszamy również na profil Robimy raban w Lesznie

Materiały dla wolontariuszy znajdziesz na naszej stronie w dziale Materiały.

Masz jakieś pytania? Osoby odpowiedzialne za wolontariat chętnie udzielą odpowiedzi. Pisz śmiało!

Sprawdź także profil Wolontariat ŚDM - Jordan

Partnerzy: