Odpust - iśc czy nie iść?

Opublikowano: 2014-09-18 15:33:28

Niekiedy może się wydawać, że odpust wiąże się zawsze z noszeniem sztandarów, feretronów, długim kazaniem, stoiskami z watą cukrową i kolorowymi zabawkami. Zapewniamy Was, że dzisiejszy wieczór na Winiarach będzie wyglądał inaczej.
Jeśli zjawicie się dziś w parafii pw. św. Stanisława Kostki, to będziemy starali się znaleźć wiele powodów do tego, aby wspólnie się radować i zyskać odpust zupełny. No właśnie – a co to takiego jest ten odpust?
Każdy z nas grzeszy - i co do tego, nikt nie ma chyba żadnych wątpliwości. Aby na nowo żyć w Komunii z Jezusem, przystępujemy do spowiedzi. Wtedy nasze grzechy są wrzucane w otchłań Bożego Miłosierdzia – ich już nie ma. Pozostaje jednak tak zwana kara doczesna za popełnione grzechy, którą można odpokutować na ziemi lub w czyśćcu.
Odpust, to częściowe lub całkowite darowanie nam kar doczesnych. Można to przyrównać do sformatowania zawirusowanego dysku w komputerze. Warto skorzystać z tej formy pomocy dla naszej duszy, pamiętając, że korzystamy wtedy ze skarbca zasług Chrystusa i świętych.


W czwartek 18 września br. Msza odpustowa inaugurująca Święto Młodych rozpocznie się o godzinie 18:30 w parafii św. Stanisława Kostki. Do zobaczenia.!