bł. Carlo Acutis w Archidiecezji Poznańskiej

Opublikowano: 2022-11-14 08:53:41

Dnia 12 października w naszej archidiecezji rozpoczęliśmy peregrynację relikwii bł. Carla Acutisa, która przebiegała pod znakiem spotkania z młodym człowiekiem. Na każdym etapie grupy młodych ludzi gromadziły się, aby choć na chwilę spotkać się razem i modlić za wstawiennictwem tego młodego błogosławionego. Wieczorem w dniu rozpoczęcia młodzi z dekanatu czarnkowskiego spotkali się najpierw na Eucharystii, którą Carlo umiłował w sposób szczególny, a następnie przygotowali czuwanie modlitewne podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Grupy duszpasterskie parafii pw. Marii Magdaleny przygotowały mały poczęstunek dla młodych parafian, żeby starczyło sił do czuwania przy Panu Jezusie i bł. Carlo aż do północy.

Następnego dnia, już od godziny 8:00 uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Luboniu, modlili się za wstawiennictwem bł. Carla w szkolnej kaplicy i tutaj relikwie Carla wzbudziły niemałe zamieszanie. Luboń to miejscowość, w której już jest czczony jeden błogosławiony, dlatego w Lubońskiej Ochronce, której patronuje bł. Edmund Bojanowski, młodzi wychowankowie, mieli okazję uczcić relikwie bł. Carla. Archidiecezja Poznańska, jest jedną z największych w Polsce, ale nie było to przeszkodą, aby uczestniczyć w peregrynacji, ponieważ relikwie tego dnia dotarły do Leszna. Młodzież i dzieci parafii św. Jana Chrzciciela przygotowali rozbudowany program, w którym znalazł się czas na wspólne odmawianie różańca z dziećmi i dorosłymi, rozważając życiorys bł. Carla, Eucharystia oraz czuwanie, które i tutaj trwało do północy.

Dnia 14 października relikwie pielgrzymowały po różnych miejscach na mapie Poznania. Uczniowie ze szkół prowadzonych przez Siostry Zmartwychwstanki oraz Wspólnotę Opus Dei, modlili się za wstawiennictwem bł. Carla, aby tak jak on, pielęgnować swój dar wiary i dążyć do świętości poprzez swoją codzienność. Tego dnia obyły się główne wydarzenia peregrynacji, w parafii pw. Bożego Ciała. Warto dodać, że cud który wydarzył się na jej terenie, znajduje się na liście cudów eucharystycznych opisanych na wystawie, którą rozpoczął sam Carlo! Od godziny 17:00 aż do późnych godzin nocnych, swoje prośby i podziękowania składały rodziny ze swoimi dziećmi oraz sami młodzi, którym towarzyszyło Duszpasterstwo Młodzieży Jordan, jak i nasi Pasterze na czele z bp. Grzegorzem Balcerkiem oraz bp. Szymonem Stułkowskim.

Peregrynacja relikwii bł. Carlo zakończyła się podczas I Kongresu Eucharystycznego w Archidiecezji Poznańskiej, zorganizowanego dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, którzy swoją posługą w parafiach, pomagają naszym pasterzom budować w naszych sercach autostradę do Nieba!

Relacja fotograficzna w galerii