Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu

Opublikowano: 2020-01-21 18:21:39

Pod koniec roku do Wrocławia przyjechało ponad 15 tysięcy młodych pielgrzymów z prawie 70 krajów. Młodzież z całego świata ugościli mieszkańcy Wrocławia i okolicznych miejscowości. Spotkanie było kolejną okazją do poszukiwania odpowiedzi na stawiane sobie pytania poprzez wspólną modlitwę oraz doświadczenie gościnności.

Każdego dnia poranny program spotkań odbywał się w parafiach goszczących pielgrzymów, w ramach którego przewidziano wspólną modlitwę, wymianę myśli w małych grupach i spotkania z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty czy dzielnicy. Po południu w wielu miejscach w centrum miasta odbywały się spotkania tematyczne poruszające tematy m. in. wiary, życia wewnętrznego, spraw społecznych i szuki. Wieczorem wszyscy pielgrzymi gromadzili się w Hali Stulecia i kościołach w centrum miasta na wspólnej modlitwie, której towarzyszyły znane wszystkim kanony z Taize. W Nowy Rok uczestnicy mieli możliwość udziału w Eucharystii w parafiach, a po Mszy św. zostali zaproszeni na pożegnalny obiad z goszczącymi ich rodzinami, po którym wyruszyli w drogę powrotną.

Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Kolejami Wielkopolskimi młodzi z całej Wielkopolski mieli możliwość skorzystania z oferty przejazdu do Wrocławia i spowrotem specjalnym pociągiem. Zapraszamy do relacji fotograficznej.