Letnie wyjazdy do Taize

Opublikowano: 2018-05-20 15:20:17

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje przejazdy do Taize na tygodniowy pobyt w okresie wakacyjnym. Taizé niezwykła wieś w południowo-centralnej Francji, otoczona polami słoneczników i lawendy. Dlaczego więc, nie jest to tylko miejsce idealne dla ludzi dorosłych szukających spokoju i relaksu, ludzi pracujących, przyjeżdżających na wczasy ze swoimi pociechami? Dlaczego to tysiące młodych ludzi wybiera się na wakacje (i nie tylko) właśnie tam? Ponieważ, „do Taizé przybywa się jak do źródła. Wędrowiec zatrzymuje się, zaspokaja pragnienie i rusza w dalszą drogę” mówił Jan Paweł II.

Koszt przejazdu i ubezpieczenia wynosi 480 PLN.
I wpłata 200 PLN po rejestracji, II wpłata 280 PLN najpóźniej 14 dni przed wyjazdem.
Wpłaty w polskiej walucie uiszczamy na konto, które zostanie podane po poprawnej rejestracji. Istnieje możliwość wystawienia rachunku za przejazd.

W ramach planowania wydatków należy uwzględnić koszt tygodniowego pobytu w Taize (ok. 50Euro).

Terminy przejazdów:
Wyjazd A: 21 lipca startujemy z Poznania, Pobyt w Taize: 22 lipca – 29 lipca, Powrót: 30 lipca
Wyjazd B: 18 sierpnia startujemy z Poznania, Pobyt w Taize: 19 sierpnia – 26 sierpnia, Powrót: 27 sierpnia
Miejsce zbiórki przed wyjazdem: stacja benzynowa ORLEN na pętli Górczyn w Poznaniu. Przejazd nocny. Dokładna godzina wyjazdu zostanie podana indywidualnie drogą mejlową. Uczestnicy będą mogli wziąć udział we Mszy Świętej Niedzielnej po przyjeździe do Taize o godzinie 10.00. Następnie rozpoczyna się tygodniowy pobyt w Taize. Powrót rozpoczyna się po tygodniowym pobycie w niedzielę o godzinie 13, a miejsce zbiórki to parking przy OYAKu w Taize. Zakończenie na stacji benzynowej ORLEN na pętli Górczyn w Poznaniu w godzinach porannych.
Istnieje możliwość zabrania zgłoszonych osób z Wrocławia i Leszna.

Instrukcja rejestracji:

1. Zarejestruj się na tygodniowy pobyt w Taize przez stronę www.taize.fr
2. Wypełnij dokładnie formularz rejestracyjny na autokar na stronie www.jordan-poznan.pl
3. Na mejla otrzymasz potwierdzenie Twojej rejestracji wraz z numerem konta, na które należy wpłacić I i II ratę.
Uwaga! W przypadku braku odpowiedniej grupy osób organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu z 10 dniowym uprzedzeniem uczestnika.

W razie trudności napisz do nas: dmjordan.taize@gmail.com