W cieniu krzyża Światowych Dni Młodzieży

Opublikowano: 2017-05-29 12:28:46

Krzyż i Ikona Światowych Dni Młodzieży po pokonaniu wielu tysięcy kilometrów podczas czteroletniej pielgrzymki po Polsce i krajach ościennych został przekazany młodzieży z Panamy w trakcie Mszy Świętej, którą celebrował Papież Franciszek na Placu św. Piotra w Rzymie. Dla Polaków pielgrzymowanie z Symbolami ŚDM było wyjątkowym i przepięknym doświadczeniem wiary, któremu towarzyszyły niezliczone modlitwy. Teraz czas na Panamę!

To było przepiękne doświadczenie. Młodzi z  Duszpasterstwa Młodzieży Jordan trzy lata temu mieli ten zaszczyt przywiezienia Krzyża i Ikony ŚDM do Polski, to właśnie od Poznania Symbole ŚDM rozpoczęły swą pielgrzymkę po Polsce. A teraz ci sami młodzi żegnają je na Placu świętego Piotra, z nadzieją, że zobaczą je w Panamie.

Młodzież z Panamy jest pełna nadziei i ufności. Wierzą, że doświadczą w tym czasie wielu łask. Maribel Guevara Arrocha mówiła, że Panamczycy jako naród są bardzo szczęśliwi, że zostali wybrani na organizatorów kolejnych ŚDM, mimo że są bardzo malutkim krajem.

 

Bardzo się cieszą, że ich Światowe Dni Młodzieży będą poświęcone Matce Bożej, bo bardzo kochają Maryję. Jest to dla nich wielka łaska, że  te trzy lata będą przeżywanie w klimacie maryjnym.

Krzyż i Ikona będzie podróżował nie tylko po Panamie, ale po całej Ameryce Środkowej.

To jest dla nich wielki dar od Pana Boga i oczekują od Niego błogosławieństwa.

Po powrocie do domu, jak mówiła młoda Panamka Itzaleana De Sedas, chcą ewangelizować w swoich parafiach i wspólnotach i promować idee Światowych Dni Młodzieży, aby coraz więcej młodych ludzi mogło być cieszyć się radością bycia w Kościele i uczestniczyć w styczniu 2019 r.

Doświadczenie Światowych Dni Młodzieży nie skończyło się dla młodych z Poznania wraz z przekazaniem Symboli Panamczykom. Czeka na nich po powrocie bardzo trudne zadanie, by owoce tych pięknych Dni były bardzo obfite.