Wakacyjne przejazdy do Taize

Opublikowano: 2017-01-10 10:52:27
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje przejazdy do Taize na tygodniowy pobyt w okresie wakacyjnym.
 
Taizé to wieś. Niezwykła wieś w południowo-centralnej Francji, otoczona polami słoneczników i lawendy. Dlaczego więc, nie jest to tylko miejsce idealne dla ludzi dorosłych szukających spokoju i relaksu, ludzi pracujących, przyjeżdżających na wczasy ze swoimi pociechami? Dlaczego to tysiące młodych ludzi wybiera się na wakacje (i nie tylko) właśnie tam? Ponieważ, „do Taizé przybywa się jak do źródła. Wędrowiec zatrzymuje się, zaspokaja pragnienie i rusza w dalszą drogę” mówił Jan Paweł II.
 

Koszt przejazdu wynosi 370 PLN plus 20 Euro. I wpłata 170 PLN po rejestracji, II wpłata 200 PLN najpóźniej 14 dni przed wyjazdem, III wpłata 20 Euro przed wejściem do autokaru. Wpłaty w polskiej walucie uiszczamy na konto, które zostanie podane po poprawnej rejestracji. Euro uiszczamy w gotówce. Istnieje możliwość wystawienia rachunku za przejazd. W ramach planowania wydatków należy uwzględnić koszt uczestnictwa w Taize (indywidualnie na miejscu - więcej informacji).

Dla grupy 20-osobowej, 21-sza osoba otrzymuje gratisowe miejsce. Zgłaszające się grupy proszone są o wpisanie nazwy swojej grupy w ramach formularza rejestracyjnego.

Terminy przejazdów:

Wyjazd B: 8 lipca, Pobyt w Taize: 9 lipca – 16 lipca, Powrót: 17 lipca

Wyjazd F: 5 sierpnia, Pobyt w Taize: 6 sierpnia – 13 sierpnia, Powrót: 14 sierpnia

Miejsce zbiórki przed wyjazdem: stacja benzynowa ORLEN na pętli Górczyn w Poznaniu. Przejazd nocny. Uczestnicy będą mogli wziąć udział we Mszy Świętej w Taize po przyjeździe o godzinie 10.00. Następnie rozpoczyna się tygodniowy pobyt w Taize. Powrót rozpoczyna się w godzinach wieczornych a miejsce zbiórki to parking przy OYAKu w Taize. Przejazd nocny do Polski. Zakończenie na stacji benzynowej ORLEN na pętli Górczyn w Poznaniu.

Istnieje możliwość zabrania zgłoszonych osób z Wrocławia i Leszna.

Instrukcja rejestracji:

1. Zarejestruj się na tygodniowy pobyt w Taize przez stronę www.taize.fr

2. Wypełnij dokładnie formularz rejestracyjny na autokar

3. Na mejla otrzymasz potwierdzenie Twojej rejestracji wraz z numerem konta, na które należy wpłacić I i II wpłatę.

Uwaga!  W przypadku braku odpowiedniej grupy osób organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu z 10 dniowym uprzedzeniem uczestnika.

W razie trudności napisz do nas: dm@archpoznan.pl