ESM w Rydze

Opublikowano: 2016-10-19 18:10:32

Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem przez pięć dni będą na Łotwie tysiące młodych ludzi z Europy i z innych kontynentów. Duszpasterstwo Młodzieży JORDAN serdecznie zaprasza młodych na pielgrzymkę na Europejskie Spotkanie Młodych do Rygi. Przypominamy, że 32.Europejskie Spotkanie Młodych odbyło się w Poznaniu.

Z Archidiecezji Poznańskiej na 39. ESM wyjedzie ok. 170 młodych pielgrzymów oraz 40 wolontariuszy. Rozesłanie pielgrzymów: Msza św. dla wolontariuszy 25 grudnia o godz. 20 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu (os. Jana III Sobieskiego 116); Msza św. dla uczestników ESM pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Balcerka - wtorek, 27 grudnia, godz. 17 (w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu). 

TERMIN SPOTKANIA

od 28 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017 roku

PROWIZORYCZNY PROGRAM SPOTKANIA

Środa, 28 grudnia

Przed południem przyjazd i powitanie w Rydze. Pierwsze spotkanie w parafii i z rodzinami, które będą gościć uczestników. Kolacja i modlitwa wieczorna w Centrum Wystawowym Ķīpsala i w Rīga Arena.

Czwartek 29, piątek 30 i sobota 31 grudnia

Modlitwa poranna w parafiach goszczących, następnie spotkania w małych grupach oraz z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty. Obiad (suchy prowiant). Po południu w różnych miejscach w centrum miasta: spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, spraw społecznych, sztuki…

31 grudnia: spotkania w grupach narodowych. Kolacja, a następnie modlitwa wieczorna w Centrum Wystawowym Ķīpsala i w Rīga Arena

31 grudnia: w parafiach nocne czuwanie modlitewne o pokój na świecie, a po nim „Święto narodów”.

Niedziela, 1 stycznia

Udział w porannej celebracji w parafiach a następnie obiad u rodzin. Od godz. 16.00 wyjazd.